MIGEA

Leczenie

Fakty i mity o migrenie i pulsującym bólu głowy - dowiedz się o objawach bólów migrenowych i leczeniu migreny na migea.pl.

Migrena: fakty i mity

Przeprowadzone badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości. W Europie częstość migreny w ciągu roku wynosi wśród mężczyzn 6-9%, a w grupie kobiet aż 15-17%. Oznacza to, że stosunek częstości migreny u mężczyzn i kobiet wynosi 1 do 2, a nawet 3. Częstsze występowanie migrenowego bólu głowy u kobiet ma związek z wahaniami stężenia hormonów w ciągu cyklu miesiączkowego.

więcej
Migrena przewlekła to rodzaj bólu migrenowego, objawiający się ciągłym bólem głowy. Sprawdź na migea.pl, jak leczyć migrenę.

Migrena przewlekła - rozpoznanie i leczenie bólu migrenowego

Migrena przewlekła dezorganizuje całe życie. Tymczasem szacuje się, że cierpi na nią nawet 4-5% mieszkańców Europy i USA. U części pacjentów, nadużywających leków przeciwbólowych, migrena przekształca się w codzienny, pulsujący ból głowy. Są jednak chorzy, u których częste napady migrenowe pojawiają się bez nadużywania leków. W ich przypadku mówi się o migrenie przewlekłej.

więcej
Kwas tolfenamowy to substancja czynna w leczeniu migreny o bezpieczeństwie paracetamolu, obecna w leku Migea bez recepty.

Kwas tolfenamowy w leczeniu migreny

W leczeniu napadów migreny lekami pierwszego wyboru są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Na szczególne omówienie zasługuje dostępny od niedawna bez recepty kwas tolfenamowy. Kwas tolfenamowy został wprowadzony na rynek medyczny pod koniec lat 70. XX w., jako lek rekomendowany w doraźnej terapii migreny. W Polsce jest on dopiero od niedawna dostępny bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe...

więcej
Migea z kwasem tolfenamowym to lek na ostry napad migreny. Poznaj metody leczenia migreny i sposoby zapobiegania napadom bólu.

Jakimi lekami leczyć migrenę?

Doraźne leczenie napadu migreny ma spowodować natychmiastowy efekt, czyli przerwać ból głowy. Jak to osiągnąć? Za pomocą właściwie dobranych leków. Najpowszechniejsza jest farmakoterapia. Lek podaje się w czasie aury lub na początku napadu, gdyż im bardziej rozwinięta faza bólu, tym mniejsza skuteczność leku. Tego rodzaju leczenie jest zalecane w przypadku, gdy napady migreny są sporadyczne, a zastosowane leki...

więcej
Poznaj przyczyny pulsującego bólu głowy, skąd bierze się migrena i jak nad nią zapanować. Sprawdź na migea.pl.

Czynniki wywołujące atak migreny

Szacuje się, iż prawie każdego z nas przynajmniej raz w roku boli głowa. Jednak u 20% ludzi bóle głowy są przewlekłe lub nawracające. Nauka wyróżnia aż 280 typów i podtypów bólów głowy – zarówno pierwotnych, jak i wtórnych. Na szczęście zdecydowana większość spośród nich, czyli pierwotne bóle głowy, jest niegroźna, aczkolwiek dokuczliwa. I właśnie ta dokuczliwość jest największym problemem cierpiących na migrenę.

więcej
Migrena z aurą a ból głowy bez aury - sprawdź na migea.pl, jak rozróżnić bóle głowy i zapobiegać napadom migreny.

Migrena z aurą - jak rozpoznać ból migrenowy?

Migrena jest najczęstszym pierwotnym bólem głowy wywołującym niesprawność. Dramat chorego na migrenę trwa od 4 do 72 godzin i często się powtarza. Ból głowy jest tętniący i zwykle obejmuje połowę głowy, ma umiarkowane lub ciężkie natężenie i towarzyszą mu nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk.Ból zwykle umiejscowiony jest po jednej stronie głowy, ma pulsujący charakter i umiarkowane lub znaczne natężenie; nasila się podczas zwykłej...

więcej
Przyczyny migrenowych bólów głowy i skuteczne leczenie objawów migreny - sprawdź na migea.pl jak szybko pozbyć się bólu głowy.

Przyczyny migrenowego bólu głowy

Pierwsze racjonalne propozycje wyjaśnienia przyczyny migreny pojawiły się w 1873 roku. Lekarz Edward Liveing tłumaczył je zaburzeniem funkcji mózgu lub „burzą nerwową”. W latach 30. XX wieku Graham i Wolff zauważyli, że ból głowy może być wywołany zarówno przez naczynia zewnątrz-, jak i wewnątrzczaszkowe. Stworzona przez nich teoria naczyniowa znalazła wielu zwolenników. Te i inne obserwacje naukowców przyczyniły...

więcej
Migrena u dzieci - sprawdź na migea.pl przyczyny migreny brzusznej u dzieci i metody leczenia bólów migrenowych u dzieci.

Migrena u dzieci - przyczyny i leczenie bólu migrenowego

Wielu dorosłych cierpiących z powodu migreny przyznaje, że pierwszego ataku bólu migrenowego doświadczyło w dzieciństwie, jeszcze przed ukończeniem dziesięciu lat. U dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym atak migreny pojawia się nagle i nie jest związany z bólem głowy. Charakterystyczne jest to, że ból głowy się powtarza. Takie objawy poprzedzające zwykle wystąpienie typowej migreny w wieku dorosłym, nazywane są dziecięcymi zespołami...

więcej